Debata "Zdrowe odżywianie - czy jest możliwe?"

Czy możliwe jest, aby masowe żywienie było zdrowe? Dlaczego żywność ekologiczna jest droższa od „zwykłej”? Jak wybierane jest jedzenie przez restauratorów i stołówki szkolne? O tych i innych zagadnieniach będą dyskutować uczestnicy debaty „Zdrowe odżywianie – czy jest możliwe?” organizowanej przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu 26 września w Warszawie.

Kończą się wakacje i rozpoczyna nowy rok szkolny – to dobra okazja, aby zastanowić się nad tym, jakiej jakości było jedzenie, które oferowano nam podczas urlopu w restauracjach i barach, a także czy żywność serwowana dzieciom w szkołach jest zdrowa. Konsumenci chcący zdrowo się odżywiać zmuszeni są do bardzo dokładnego czytania etykiet i poruszania się w gąszczu sprzecznych ze sobą informacji na temat jedzenia, a wybierając żywność ekologiczną - do płacenia wysokich cen.
Podczas debaty z cyklu Rozmowy o odpowiedzialnym biznesie, organizowanej przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu w Warszawie 26 września br. w godzinach 15-17 w klubie Śródmiejska przy ulicy Marszałkowskiej 66, zaproszeni goście będą dyskutować na wspomniane tematy. Wśród panelistów będą m.in.: Prof. Krzysztof Krygier z SGGW, Kamil Sakałus – Kamilgotuje.pl, Marta Skrzydłowska ze Sztuki Odżywiania, a debatę poprowadzi Agnieszka Wądołowska, redaktorka Gazeta.pl.

Zagadnienia do dyskusji:

  • Czy możliwe jest, aby masowe żywienie było zdrowsze?
  • Dlaczego zdrowa, ekologiczna żywność jest droższa od „zwykłej”?
  • Jaka jest odpowiedzialność mediów w promowaniu nawyków żywieniowych?
  • Jak wybierane jest jedzenie przez restauratorów i stołówki szkolne?
Zaproszeni goście:
  • Przedstawiciel/ka firmy Unilever *
  • Przedstawiciel/ka Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi *
  • Prof. Krzysztof Krygier, SGGW
  • Marta Skrzydłowska, Sztuka Odżywiania
  • Kamil Sakałus, Kamilgotuje.pl

Moderatorka: Agnieszka Wądołowska, Gazeta.pl. Patronem medialnym debaty jest magazyn Organic.

Termin: 26 września 2012 r., godz. 15-17

Udział w debacie jest bezpłatny. Zapisy na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Miejsce: klub Śródmiejska, ul. Marszałkowska 66/róg Wilczej, Warszawa

Warto przeczytać

Zawsze piszemy jasno, prosto i zrozumiale. Tworzymy artykuły DLA Was.